ANITKABİR ZİYARETİMİZ

Büyük ATATÜRK,

Gelir Uzmanları olarak, Yeni Türkiye’nin İktisat Politikasını belirlemek amacıyla 17.02.1923 günü İzmir İktisat Kongresinde yaktığınız ışıkla huzurunuzdayız.

Yolumuzu aydınlatan fikirlerinizle devletimize ve milletimize güç katmaya devam etmekteyiz.

‘Vatandaşın hazineye karşı yükümlülüğünün, en önemli görevi olduğunu anlatmak için yorulmamak gereklidir.’ şiarıyla çıktığımız yolda, Vergi Bilincinin toplum nezdinde yerleşmesi adına 97 yıl önce gösterdiğiniz azim ve kararlılıkla görevimizi yerine getireceğimizi ifade etmek isteriz.

Bu kutlu yolda Allah bizleri mahcup etmesin.

Huzur içinde yatınız.

(Tüm meslektaşlarımızın Vergi Haftası kutlu olsun.) 24.02.2020

KAN BAĞIŞ KAMPANYASI

GUYADER olarak bu yıl Vergi Haftamizda planlamış olduğumuz tiyatro etkinliğimiz ve diğer sosyal etkinliklerimiz, Ülkemizin içinde bulunduğu hassas dönem dikkate alınarak geçici bir süre için ertelenmiştir…
Randevulu Ziyaretlerimiz ise, resim paylaşmadan devam edecektir…

GUYADER ailesi olarak,
Anlayış ve duyarlılığından ötürü teşekkür eder,en derin sevgi selam ve saygılarımızı sunarız…
Öte yandan 31.Vergi Haftası kapsamında Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı binasında 3-4 mart tarihleri arasında Kızılay kan bağışı kampanyası yapılacağı belirtilmiştir.
Bu güzel kampanyayı canı gönülden destekliyor tüm meslektaşlarımızın da desteklemesini arzu ediyoruz.

Saygılarımızla.

DENETİM KURULU BAŞKANI ZİYARETİMİZ

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Vergi Denetim Kurulu Başkanlığına asaleten atanan Sn. Suat SARIGÜL’ü makamında ziyaret ederek yeni gorevinde muvaffakiyetler dileyip hayırlı olsun temennilerimizi ilettik.

Samimi geçen görüşmede Sayın Başkan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek kendilerinin de Gelir İdaresi teskilati bünyesinde mesai sarfettiği bu sebeple teşkilatın sorunlarına yakından tanıklık ettiği hususlarını belirtmiş desteklerini iletmiştir.

Ayrıca Özel Kalem Müdürlüğü görevinde bulunan meslektasimiz Ersan GÜLER bey’e de gerek Derneğimize üye olarak duyarliligindan ötürü gerekse samimi tavirlari ve misafirperverliklerinden ötürü teşekkür ederiz.

Bu vesileyle kendilerine bir kez daha hayırlı olsun diyerek ilgi ve destekleri hasebiyle minnettar oldugumuzu ifade etmek isteriz.

Saygılarımızla.

ELAZIĞ DEPREMİ

Yaralılarimiza acil şifalar, vefat edenlerimize yüce ALLAH tan Rahmet diliyoruz…
Dernek olarak üzerimize düşen ne var ise sonuna kadar yanınızdayız.
Elazığ’da görevli
Değerli meslektaşlarım,
Yaralarımızın sarılması adına Yapılabilecek konular icin ihtiyaç duyulan her durumda bizlere özelden bildirebilirsiniz…
GUYADER Ailesi olarak Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz…
ALLAH bir daha yaşatmasın INŞALLAH…

 

TBMM ZİYARETİMİZ

Dernek Yönetim Kurulu üyelerimiz Fatih Kurt ve Hüsnü ERSEN, Başkanımız Ömer Ali Şenol ile birlikte Gazi Meclisimizi ziyaret ettiler.

Gelir Uzmanlarının sorunlarıyla alakalı görüş ve önerilerimizi içeren dosyamızı ve taleplerimizi iletmek üzere değerli vekillerimizle görüşmeler gerçekleştirdik.

Misafirperverliklerinden ve mesleğimize ilişkin hassasiyetlerinden ötürü kendilerine derneğimizi temsilen tüm meslektaşlarımız adına teşekkürü bir borç biliriz.

Saygılarımızla

 

ÜYELERİMİZE ZİYARET

Hazine ve Maliye Bakanlığı Teftiş kurulu Başkanlığında göreve başlayan Gelir Uzmanı meslektaşlarıma hayırlı olması dileğiyle ziyaretlerini gerçekleştirip, acı kahveleriyle 40 yıl hatrı garanti altına aldık…

Ferhat, Hüseyin ve Çağrı kardesim,
Çalıştığınız her yerde bizleri ve mesleğimizi en iyi şekilde temsil edeceğimizden eminiz..

Allah muvaffak eylesin.

GELİR UZMANLIĞI YETERLİK MÜLAKAT TARİHLERİ AÇIKLANDI

Gelir Uzmanlığı yeterlik
Mülâkat tarihleri açıklanmıştır.
Kısa zamanda sınavın gerçekleşmesini sağlayan Saygıdeğer GİB Başkanımız ve yönetimine teşekkür eder,
Sınava girecek meslektaşlarımıza GUYADER Ailesi olarak başarılar diliyoruz…
ALLAH muvaffak eylesin INŞALLAH..

https://www.gib.gov.tr/19-ekim-2019-tarihinde-yazili-bolumu-yapilan-gelir-uzmanligi-yeterlik-sinavinin-sozlu-bolum?fbclid=IwAR2Da0v1WzPtnFn8tFGlRdbEzbDUabZfg8u0HSFIqm-fMV6JTLUJK8MbdYs

BAŞKANIMIZ ÖMER ALİ ŞENOL’UN YENİ YIL MESAJI

2020 yılı,

Hiçbir ayrım gözetmeksizin
Tüm mesai arkadaşlarımızın
Özlük haklarının iyileştiği,
beklentilerinin ve
dileklerinin gerçekleştiği,
Dünya üzerinde hiçbir çocuğun ağlamadığı,
insanların açlıktan ölmediği,
Renk dil ırk din cinsiyet ayrımıyla kan dökülmediği,
Kapitalist emperyalist siyonist
Zulmün son bulduğu,
Barış
Sağlık ve huzur dolu bir yıl olsun INŞALLAH…

 

GİB GRUP BAŞKANLIĞINA ATANAN GELİR UZMANI MURAT CURA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE ATANAN MURAT ÖZÇELİK İLE DAİRE BAŞKANLIĞI GÖREVİNE ATANAN MUSTAFA AKPINAR’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDUK

Gelir Uzmanları ve Yardımcılarının tümünü temsil eden tek dernek Guyader yönetimi olarak,
GİB Gümüşdere de Grup Başkanlığına atanan Gelir Uzmanı Murat CURA
Şube Müdürlüğüne atanan Murat ÖZÇELİK ile Daire Başkanı Mustafa AKPINAR’ a hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.

Gelir İdaresinin her kadrosunda görevini layıkıyla yapacak bilgi birikimine sahip,liyakatlı teşkilatın dörtte üçünü oluşturan Gelir Uzmanları olarak yarınlarda daha da önemli işlere imza atacağımıza inanıyoruz.

Gelir Uzmanlarının Gelir Vergisi Mükellefleri başta olmak üzere vergi denetiminde inceleme yetkisini alması ile Gelir İdaresinin etkinliğinin artacağı ve Gelir Uzmanının görev tanımının yapılması konusunda ısrarımızla ziyaretlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.

 

VEFAT ve BAŞSAĞLIĞI

İnnalillahi ve inna ileyhi raciun!..

GUYADER bir önceki dönem Genel Başkanı meslektaşımız Gelir Uzmanı Alay Hamzaçebi nin babası Nejat Avni HAMZAÇEBİ vefat etmiştir.
ALLAH Teala’dan merhuma rahmet, yakınlarına tüm eş ve dostlarına Sonsuz sabırlar diliyoruz…

GİB BAŞKAN YARDIMCIMIZ SN. NECMİ KESKİNSOY’U MAKAMINDA ZİYARET ETTİK

Gelir İdaresi Başkan Yardımcımız Sn. Necmi KESKİNSOY’u makamında ziyaret ederek gündeme ilişkin konular hakkında görüş, öneri ve projelerimizi ilettik.

Sn. Başkan Yardımcısı üstad ilgiyle bizleri dinlemiş sorunlarımızın farkında olduğunu ve Gelir Uzmanlığı mesleğinin haketiği itibara kavuşması adına düşüncelerini ve görüşlerini paylaşmış, hepimizin Gelir İdaresi teşkilatını yüceltmek için çaba sarfettiğini ve zaman içerisinde bazı şeylerin değişeceğine olan inancını samimi bir dille ifade etmiştir.

Sayın üstadımıza göstermiş oldukları ilgi ve samimiyetlerinden ötürü teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Saygılarımızla.

 

GELİR İDARESİ BAŞKANIMIZ SN. BEKİR BAYRAKDAR’I MAKAMINDA ZİYARET EDEREK GÜNDEME İLİŞKİN KONULAR HAKKINDA GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİMİZİ İLETTİK

Gelir İdaresi Başkanımız Sn. Bekir BAYRAKDAR’ı makamında ziyaret ederek gündeme ilişkin konular hakkında görüş ve önerilerimizi ilettik.

Sn. Başkan, görüşmede Hazine ve Maliye Bakanlığının taşrada bulunan gelir ve gider birimlerinin birleştirilmesine ilişkin süreç konusunda herhangi bir netliğin olmadığını ifade etmiştir.

Bununla birlikte bir meslektaşımızın hazırlamış olduğu Mükellef Hizmetleri Dönüşüm projesi ve derneğimizce hazırlanan Gelir Uzmanlarına inceleme yetkisi verilmesine ilişkin görüş ve önerilerimizi içeren raporumuz kendisine takdim edilmiştir.

Samimi bir havada geçen görüşmede genel olarak,
-İstanbulda geçtiğimiz aylarda yaşanan deprem sebebiyle hasar alan binalar ve fiziki çalışma koşullarının yetersizliği,
-Gelir Uzmanlarına inceleme yetkisi verilmesi
-Dinamik bir Vergi İdaresi yapısı için görevde yükselme kariyer imkanı tanınması, sınavlarla geçiş hakkının tanınması,
-Merkez- Tasra ayrımından kaynaklı yaşanan mağduriyetleri
-Gelir Uzmanlarının görev tanımının yapılmaması hususu,
-Personel yetersizliğinden kaynaklı iş yükünün çok fazla olması,
-Vekaleten idari kadrolarda görevlendirilen Gelir Uzmanlarının vekalet ücretinden yoksun bırakılması,
-Servis imkanının olmamasından kaynaklı yaşanan mağduriyeti,
-Becayiş ve tayin talepleri hususu,
-Yeterlik sınav ve mülakat sürelerinin kısaltılması,
gibi vb. konular gündeme gelmiş madde madde kendilerine iletilmiştir.

Sn. Başkanımız tüm arkadaşlarımıza selamlarını iletmiş sorunlar için ilgileneceğini ifade etmiştir.

Öte yandan ülke olarak sıkıntılı bir yıl geçirmemize ve ciddi manada iş yoğunluğuna rağmen taleplerimize samimi bir şekilde eğilmesi ve her daim konulara insalcıl bakış açısıyla bizleri onure etmesinden ötürü kendisine müteşekkir olduğumuzu ifade etmek isteriz.

Saygılarımızla.

 

       

TBMM KÜRSÜSÜNDEN SORUNLARIMIZI İLETEN SN VEKİLİMİZ ERKAN AKÇAY ÜSTAD’A TEŞEKKÜR EDERİZ

“PERSONELİN HAKKI VE HUKUKU KORUNMADAN MALİYEDE AMAÇLANAN VERİMLİLİĞE ULAŞMAMIZ MÜMKÜN DEĞİLDİR”

Kurum içi gelir uzmanlığı ve defterdar uzmanlığı özel sınavı açılması için yasal düzenleme yapılmıştır. Personelin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan bu sınavlar için bu sınav takviminin de kısa sürede açıklanmasını bekliyoruz. Ayrıca, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine alınmış olan Millî Emlak uzmanlığı için de özel sınavın açılması gerektiğini hatırlatıyorum.

Bu yıl sonuçlandırılan bir başka kronik sorun da vergi müfettişliği yeterlik sınavlarıdır. Yeterlik sözlü sınavında çok sayıda vergi müfettiş yardımcısı şahsi husumete varan keyfîlikler nedeniyle mülakatta elenmişlerdi. Bu ay sonu itibarıyla yapılacak mülakatlarda ehliyet ve liyakat çerçevesinde mağduriyetlerin giderileceğini ümit ediyoruz. Haberin Devamı

GİB PERSONEL DAİRE BAŞKANI MUSTAFA KILINÇ’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİK

GİB Personel Daire Başkanı Mustafa ĶILINÇ beyi makamında ziyaret ederek kurumda yapılan atamalarda geçmişe göre daha çok Gelir Uzmanı arkadaşımızın yeralması ile ilgili memnuniyetimizi ilettik.Kurum aidiyetinin artması ile görev ve sorumluluk gerektiren her göreve talip olduğumuzu liyakatla her işin görevin üstesinden geleceğimizi belirttik. Görev tanımının yapılarak aynı zamanda özlūk haklarının iyileştirilmesi ile diğer kurumlara kaçışının azalacağı konusunda haklı olduğumuzu beyan ederek başta taşra personelinin daha iyi imkanlarda çalışmasının sağlanması gerektiğini belirtmiştir.

GELİR ANALİZLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI GÖREVİNE ATANAN GELİR UZMANI MESLEKTAŞIMIZ SN. MUSTAFA ALİ TAŞKIN’I ZİYARET ETTİK

Geçtiğimiz günlerde Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdürlüğü bünyesinde Gelir Analizleri Daire Başkanlığı görevine atanan Gelir Uzmanı meslektaşımız Mustafa Ali TAŞKIN’ı makamında ziyaret ederek tebriklerimizi ilettik.

Bu görevlendirmeler Gelir Uzmanlarının imkan verildiği takdirde neler başarabileceğinin göstergesidir.

Bizler, bu teşkilata ve bu erdemli harekete gönül verenler, mücadelemizi her daim inancımızı yitirmeden sürdüreceğiz. Gelir İdaresi donanımlı ve liyakatli personelleriyle yaptığı işlerle teknolojik dönüşümlerle göz doldurmaktadır. Haberin Devamı

GELİR İDARESİ GRUP BAŞKANLIĞI GÖREVİNE ATANAN MESLEKTAŞIMIZ SN. ŞAHİN ENGİN UYSAL’I MAKAMINDA ZİYARET EDEREK TEBRİKLERİMİZİ İLETTİK

Geçtiğimiz günlerde Gelir İdaresi Grup Başkanlığı görevine atanan Gelir Uzmanı meslektaşımız Şahin Engin UYSAL’ı makamında ziyaret ederek tebriklerimizi ilettik.

Gelir İdaresini Gelir Uzmanları yönetmelidir düsturuyla hareket ediyor bu manada bu görevlendirmeyi çok anlamlı bulduğumuzu ifade etmek istiyoruz.

Bu teşkilat Gelir Uzmanlarının omuzlarında yükseliyorsa Gelir İdaresinin yönetici kadroları da Gelir Uzmanlarından oluşmalıdır.

Değerli meslektaşımızın layıkıyla görevini yerine getireceğinden ve bu açılan kapıdan birçok Gelir Uzmanının İdareci vasfıyla bu teşkilata hizmet etmeye devam edeceğinden şüphemiz yoktur.

 

      

ŞEHİT MESLEKTAŞIMIZ CİHAN GÜNEŞ’İN ADI MANİSA ALAYBEY VERGİ DAİRESİNE VERİLDİ

#BarışPınarıHarekatı kapsamında Akçakalede görevi esnasında teröristler tarafından gerçekleştirilen hain saldırıda şehit olan meslektaşımız CİHAN GÜNEŞ’in adının ve anısının yaşatılması amacıyla bir Vergi Dairesi Müdürlüğü’ne isminin verilmesi konusunda Gelir İdaresi Başkanlığımıza yazıyla talepte bulunmuştuk. Haberin Devamı