Duyuru ve İlanlarımız


Sitemizde Mesleki Makalenizi Yayınlamak İçin Yayın Kurallarını İnceleyiniz.

20.05.2014


makale.jpg

                        

                          

 

 

 

             

 

Yayın Kurallarımız

    

1- Yayınlanacak makalelerin Türkçe olması ve dilbilgisi kuralları çerçevesinde yazılması gerekmektedir.

 

2- Yayınlanması istenen çalışmaların meslekle ilgili güncel bilgileri kapsıyor olması tercih edilir.

  

3- Sitemizde yayınlanması istenen çalışmaların daha önce herhangi bir basın organında (internet sitesi, gazete, dergi, kitap vb.) yayınlanmamış olması veya yayınlanmak üzere gönderilmemiş olması tercih edilir.

 

4- Gönderilecek çalışmalar için, internet adresimizin (http://www.guyader.org) sol üst köşesinde bulunan üye girişi kısmından kayıt işlemi yapılarak, çalışmanın word veya html belgesi olarak yüklenilmesi gerekmektedir. Makalelerin yayınlanması site yönetimi onayına tabidir.  Site Yönetimi dışında hakem değerlendirmelerine başvurulabilir. Bu takdirde makalelerin düzeltilmesi, değişikliklerin yapılması istenebilir. Yayınlanan makaleler; tamamen yazarın görüş ve sorumluluğu kapsamında olup, http://www.guyader.org 'un görüşü ve sorumluluğunda kullanılamaz. Gönderilen çalışmaların yayınlanıp yayınlanmaması tamamen  http://www.guyader.org 'a aittir.

 

 5- Yayınlanması için gönderilen çalışmaların başında;

 - Tarih,

 - Ad Soyad,

 - Unvan (Gelir Uzmanı, Gelir Uzman Yardımcısı)

 - e-Mail adresi yer almalıdır (Web adresi veya kurum adı yazılmamalıdır)

 

6- Yayınlanması için gönderilen çalışmaların en fazla beş sayfadan oluşması gerekmektedir. Beş sayfadan fazla olan çalışmalar bölünmeli ve ayrı ayrı gönderilmelidir.  Beş sayfadan uzun olan yazılar, gerektiği kadarı ile bölümlenerek en az 15 gün ara ile yayınlanabilir.

 

7- Yayınlanması için gönderilen çalışmalarda dayanak bilgileri, dipnotlar ve kaynaklar mutlaka belirtilmelidir. Çalışmalarda metin içi kaynak gösterme ya da dipnot şeklinde kaynak gösterme metotlarından biri kullanılmalıdır. Makale, içerik dikkate alınarak konu başlıklarına göre bölümlere ayrılmış olmalıdır. Bölüm başlıkları belirli bir sistematik esas alınarak harf ya da ondalık sistemle ve koyu harflerle belirtilmelidir.

 

8- Yazar bazında ayda en fazla iki adet makale yayınlanabilir. Yayınlanacak makaleler için telif ücreti ödenmeyeceği hususunun bilinmesini rica ederiz.

  

9- Sitemizde yayınlanan makaleler, kaynak (http://www.guyader.org) gösterilmek suretiyle başka ortamlarda yayınlanabilir.

  

(http://www.guyader.org sitesinde yayınlanmak üzere yazı gönderen veya gönderecek olan Gelir Uzman ve Yardımcılarının yukarıdaki kuralları dikkate alarak gerekli hassasiyeti göstermeleri hususu önemle DUYRULUR.

 

 

Site Yönetimi 

 

İrtibat: Özkan AYKAR

hukuk-portal-1@hotmail.com

 

 

 

 

Duyuruyu Arkadaşıma Gönder (Mail Adresini Yazınız)    

DİĞER DUYURULARIMIZ

Oku İnternet Sitemize Tüm Gelir Uzmanları ve Yardımcıları Ücretsiz Üye Olabilirler. 20.05.2014
Oku Banka Hesap Numaramız 11.05.2016
Oku Dernek aidatlarınıza ait otomatik ödeme talimatlarınızdan banka komisyonu alınmamaktadır. 19 Mart 2014 Çarşamba 21:55
Oku Meslek İçi Sınavlara Yönelik Sorulara Sitemize Kayıt Olarak Erişebilirsiniz. 17.05.2014
Oku Derneğimiz Üyelik Formu Yenilendi. 21.07.2014
Oku Derneğimize Nasıl Üye Olunur. 02.06.2016
Oku SEÇİMLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI İLANI 10.02.2017
Oku Olağan Genel Kurul Toplantısı 22.04.2017

 « Geri Dön