Makaleler

666 maaş farkları talep dilekçesi hakkında merak edilenler.

Okuma Sayısı : 4782

666 maaş farkları talep dilekçesi hakkında merak edilenler.

 

Değerli arkadaşlar 666 Maaş farkları talep dilekçe örneği derneğimiz üyesi Gelir Uzmanı Av. Hüseyin İLİK tarafından hazırlanmış olup internet sitemizde ve facebook grup sayfamızda mevcuttur.

 

 Dilekçe hakkında en çok merak edilen konulara biraz değinmek istiyorum.

 

Öncelikle her meslektaşımızın dilekçe vermesi gerekir. Ne kadar çok dilekçe verirsek idare üzerinde o kadar baskı artmış olacak ve düzenlemeyi daha erken yapmak zorunda kalacaktır. Düşünsenize binlerce dilekçe ve ardından binlerce dava işlemi. Bu kadar yoğun bir talebi karşılamakta idare gerek personel gerekse savunma (avukat) azlığı olmak üzere binlerce dosyayı sınırlı süre zarfında takip ve tasfiye etmekte çok zorlanacaktır.

Bazı arkadaşlarımızın çekimser kaldığını üzülerek öğrenmiş olmaktayım. Çekimser kalan bu arkadaşlar önemli bir hususu gözden kaçırmaktadırlar. Eğer idare Anayasa mahkemesinin verdiği bir yıllık süre içerisinde bir düzenleme yaparsa bu arkadaşlarımızın geçmişe dönük farkları alamama durumu vardır.

 

 

Dilekçe verirsem idare tarafından bana bir yaptırım olur mu diye düşünenlerde var. Kimse endişe etmesin hiç kimseye bir yaptırım olmaz. Binlerce kişiye hiçbir şey yapamazlar. Yapan kendi başını yer. İdare kilitlenir ve kaos olur. Bu  vebalin altına kimse giremez. Zaten bizler bu haklı davamızı Anayasa ve hukuk kuralları çerçevesinde aramaktayız. Yakmıyoruz yıkmıyoruz. Sıkıntı yok arkadaşlar. İdarenin başında bulunanlarında kendi mesleki dernekleri var ve üyelikleri de mevcut. Öte yandan ilerleyen zamanlarda bu sürece sendikaların ve siyasilerinde dahil olacağını düşünürseniz yer yerinden oynayacaktır.

 

 

Bu davayı duyan bazı avukatların bizlerle irtibata geçtiğini de aktarmak istiyorum Avukatlar dilekçelerinizi biz verelim biz takip edelim hatta vekalet ücretinizi biz karşılayalım diye teklifle geldiler. Onlarda biliyor bu davanın kazanılacağını.  Bu konuda benzer emsal kararlar bulunmakta biz eninde sonunda hak ettiğimizi alacağız. Sadece futbol tabiri ile uzatmaları oynayıp idare ile aramızda top döndürülmektedir.

 

Anayasa Mahkemesi kararının yayınlandığı tarihten önce mesleğe alınan bütün meslektaşlarımızın dilekçelerini doldurup imzalayıp idareye vermelerini, duymayan bilmeyen arkadaşlara da duyurup bilgilendirmenizi önemle rica ederim.  Şimdi, zaman birlik zamanıdır. Gelişmeleri internet sitemizden ve facebook grup sayfamızdan takip etmeyi unutmayınız.

 

 

                            Saygılarımla

                        Alay HAMZAÇEBİ

 

                           Genel Başkan

Diğer Makaleler

 Makale BaşlığıOkunma SayısıTarih
Oku 6525 ve 6527 Sayılı Kanun ile Yapılan Vergi Düzenlemeleri 2207 01.06.2014
Oku 6552 SAYILI TORBA KANUNUN GELİR UZMANLIĞI MESLEĞİ AÇISINDAN DEĞERLENDİRİLMESİ 3353 21.09.2014
Oku "MÜDÜR YRD.LIĞI ÖDÜL DEĞİL OLSA OLSA TENZİLİ RÜTBEDİR." 3426 22.10.2015
Oku GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI ve GENÇLİK. 3020 26.05.2016
Oku Halen boş bulunan Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı kadrosuna talibiz. 1499 12.06.2016
Oku DEMOKRASİ MÜCADELESİNDE DEMOKRASİNİN ZARAR GÖRMESİ 3602 06.08.2016
Oku OHAL KHK'ları ve Meslekten Çıkarmalar. 3376 04.09.2016
Oku BANKA PROMOSYONLARI HAKKINDA 972 15.01.2017
Oku GELİR İDARESİ YÖNETİM KADROSUNDA GELİR UZMANLARININ VE SMMM’LERİN GÖREVLENDİRİLMESİ. 2598 11.02.2017